Fiat 500L objawieniem roku

Grupa Fiata to dwukrotny laureat w konkursach włoskiego pisma samochodowego „Quattroruote” na „Nowość Roku 2013” a także „Moje ulubione samochody 2012”.

Gala przyznania statuetek odbyła się w mieście Palazzo Mezzanotte, która to jest siedzibą Giełdy w Mediolanie. Na uroczystość przybyli wszyscy managerowie firm z branży samochodowej.

5

Uzyskawszy 18 procent wszystkich głosów, Fiat 500L otrzymał tytuł „Nowości Roku 2013”, po fascynującej bitwie z Mercedesem-Benz Klasy A, który to zdobył drugie miejsce uzyskując 17,2 procent. Wyprzedził takie modele jak: Volkswagen Golf 12,1 procent oraz nowy Fiat Panda 8,35 procent.

Fiata 500L „City lounge” wybrano z grona 11 kandydatów do nagrody, wybranych przez władze pisma „Quattroruote” spośród najbardziej innowacyjnych modeli ukazanych w czasie ostatnich dwunastu miesięcy.

W październiku oraz listopadzie 2012roku , przy pomocy SMS-ów oraz głosowania w internecie ponad 54 500 czytelników magazynu wybrało swój najbardziej pożądany samochód. Pierwszy raz z listy aut, które kandydowały do tego miana zostały jedynie auta sportowe oraz te budzące różne emocje, wyróżniając auta, które kupowane są i wykorzystywane codziennie.

Dyrektor pisma Quattroruote – Carlo Cavicchi, wręczył główną nagrodę panu Alfredo Altavillaniemu, który jest dyrektorem operacyjnym marki Fiat na region EMEA, czyli Europa, Bliski Wschód oraz Afryka.

About admin