Fiat Panda – Monster Truck

Czy wiecie jaki Fiat Panda jest największy? Ma on trzysta dziewięćdziesiąt centymetrów wysokości a także koła o średnicy 150 centymetrów. To jest właśnie Panda Monster Truck.

Model Monster Truck łączy w sobie wersję Pandy 4×4 z podwoziem modelu Jeep CV7 4300. Posiada on ogromne koła niemal jak u traktora, wraz z oponami „High Speed”, które mają średnicę 150 centymetrów i 50 centymetrów szerokości. Są one zakładane przy pomocy specjalnych stalowych, odpowiednio toczonych kołnierzy. W efekcie powstaje Panda „big foot”, która jest wysoka na 390 centymetrów, długa na 380 centymetrów i szeroka na 250 centymetrów. Zaprojektowanie prototypu trwało niewiele ponad 2 tygodnie.

1

Gdy w początkowych materiałach reklamowych, oryginalny model miejskiego auta Fiat, dzięki nowoczesnym technikom cyfrowym używanym w filmach animowanych, „zamieniał się” początkowo w skuter, potem w  niewielki samolot transportowy – a dzisiaj, aby pokazać osiągi off-road najnowszej Pandy 4 x 4, Fiat postanowił wykorzystać kinowe techniki scenograficzne połączone z tuningiem.

W taki sposób zostaje stworzona Panda Monster Truck, prototyp wytworzony przez firmę Fiat współpracując razem ze studiem filmowym Mercurios Cinematografica, scenografem Andrea Faininim a także atelier artystycznym Fabio Gementino.

Reklama stworzona przez agencję Leo Burnetti omawia historię 4 przyjaciół, którzy wybierają się na urlop w góry. Fiat Panda 4 x 4, zamieniając się w model Monster Truck, dociera bez  najmniejszego problemu nawet do wysokiego górskiego schroniska, zadziwiając wszystkich swoimi specjalnymi umiejętnościami. A gdy kierowca, myśląc, że kieruje normalną Pandę 4 x 4, wysiada z samochodu, spada z wysokości 2 metrów, upadając na miękki biała śnieg, pośród śmiechu swoich znajomych.

Doskonale przygotowany i gotowy do najtrudniejszych wyzwań, Fiat Panda Monster Truck jest głównym bohaterem kolejnego spotu emitowanego na początku roku 2013.

About admin